Kızılören.NET
Sık Sorulan
Sorular

(Bu bölümde sitemize gelen sorulardan birçoğunun cevabı yer almaktadır. Aradığınız sorunun cevabını burada bulamıyorsanız, sorunuzu alttaki form yardımıyla bize ulaştırabilirsiniz. Bu bölüm sizden gelen sorulara verilecek cevaplarla güncellenecektir.)

 

Kızılören.NET Ekim 2001'de kuruldu. Tam olarak Mart 2002'de yayına başladı ve bugüne kadar kesintisiz olarak yayınına devam etti. Sitenin kuruluş amacı Kızılörenin tanıtımını yapmak ve kasabamız ile ilgili haberleri hemşerilerimize duyurmaktır.

  başa dön

Kasabamız ile ilgili olarak elinizdeki belgeleri, duyduğunuz haberleri, vefat edenler, evlenenler, üniversiteliler gibi güncel bilgileri bizlere göndererek siteye katkıda bulunabilirsiniz. Bu bilgileri göndermek için ana sayfada bulunan iletişim formunu veya kiziloren@hotmail.com adresini kullanabilirsiniz.

 

  başa dön

Kızılören.NET bir kasaba sitesidir. Dolayısıyla bir kasabadan her gün manşete çıkacak haberler beklemek yanlıştır. Haber olduğu zaman sitemiz her an güncellenmektedir.

  başa dön

Daha önce de çeşitli platformlarda belirttiğimiz gibi direkt olarak kişileri hedef alan, hakaret içeren yorumlar ve ziyaretçi defterine bırakılan notlar onaylanmamaktadır. Ayrıca sadece reklam amaçlı  bazı yorumlarda onaylanmamaktadır. Bunun dışında hakaret içermemek kaydıyla bizleri eleştiren yorumlar dahil tüm yorum ve notlar kontrol edildikten sonra yayınlanmaktadır.

başa dön

Siteye üye olan ziyaretçilerimiz şu an itibariyle Forum bölümümüze yazılan konulara yorum yazabilmekte ve yeni konu açabilmektedir. Yine sitemizin Yarışma bölümüne girebilmek için üyelik şartı aranmaktadır. Bu yüzden ziyaretçilerimizin geçerli bir mail adresi ile siteye üye olmalarında fayda vardır. Üye olmak için tıklayınız.

başa dön

Siteye reklam vermek için kiziloren@hotmail.com adresine mail atmanız veya 0 536 3132487 nolu telefonu aramanız yeterlidir. Reklam ücreti,reklamın yerine göre değişmektedir. Sitemize reklam vererek tüm Kızılörenlilerin firmanızdan haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

başa dön

Okumuşlar listesine kayıt olmak için bilgilerinizi ana sayfada bulunan form yardımıyla veya kiziloren@hotmail.com adresi ile gönderebilirsiniz. Firmalar listesine kayıt  için ise www.kiziloren.net/firma adresinde bulunan kayıt formunu doldurabilirsiniz.

başa dön

Sitemiz ilk kurulduğu günlerde günlük 3-5 kişi tarafından ziyaret edilirken, bugün Türkiye'nin hatta dünyanın çeşitli noktalarından günlük 500'ün üstünde kişi tarafından ziyaret edilmektedir.

başa dön

Kızılören.NET olarak bize göre burada kişiler değil fikirler önemlidir. Bu bağlamda kişilerin isimlerini açıklamalarının çok da gerekli olduğunu düşünmüyoruz. Ayrıca ziyaretçilerimizin kimlik belirtmeksizin daha rahat bir şekilde düşüncelerini ifade ettikleri kanaatindeyiz. Zaten problem çıkaracak yorumların yayınlanmasına izin vermemekteyiz.

başa dön

Kızılören.NET derneğe de belediyeye de ait değildir. Site Yunus Uzun tarafından kurulmuş ve yönetilmektedir. Sitemize bazen dernekler, bazen belediye ve bazı hemşerilerimiz destek vermektedirler. Kızılören.NET gerektiğinde dernekleri de belediyeyi de eleştirmekte veya takdir etmektedir.

başa dön

Sitemiz ilk alındığında kiziloren.com adı başka bir hemşerimizde bulunmaktaydı. Biz bu hemşerimizden ücreti karşılığında bu ismi istedik ancak bizden fahiş fiyat istendi. Biz de kiziloren.net ismini almak zorunda kaldık. Ancak daha sonra kiziloren.com ismini de aldık. Şu anda sitemize www.kiziloren.com adresinden de ulaşabilirsiniz.

başa dön

Sitemize gönderilen ve bir soru/sorun içeren tüm mailler cevaplanmaktadır. Ancak bazı ziyaretçilerimiz ansayfadaki form ile mail adresi yazmaksızın mail yolladıkları için bunlara cevap vermemiz mümkün olmamaktadır. Bunun dışında bize ulaşan tüm maillere cevap gönderilmektedir.

başa dön

Sitenin temel gelirleri bazı firmalar tarafından verilen reklamlardır. Giderleri ise, yıllık domain ve hosting giderleri, programlama giderleri ve bağlantı giderleridir. Şu an itibariyle gelir ve giderler dengededir.

başa dön

Kızılören.NET ilk kurulduğu dönemlerde tek kaynaktan besleniyordu. Yani biz bir haber duyarsak onu yayınlayabiliyorduk. Şu anda İstanbul, Adana, Mersin, Kayseri gibi illerde bulununan onlarca Kızılören gönüllüsü bizlere yardımcı olmakta, güncel bilgi ve haberleri göndermektedirler. Kendilerine teşekkür ediyoruz.

başa dön

Ziyaretçilerimizin de bildiği gibi şimdiye kadar birçok chat uygulamasını denedik. Ancak bazı kendini bilmezlerin olur olmaz yazıları her zaman oldu. Son olarak uyguladığımız sistem oldukça iyi bir sistemdir. Bu sistemde en azından kişiler birbirinin adına giriş yapamamaktadır. Belli şeylerin de önüne geçmek mümkün değildir.

başa dön

Yaptığımız istatistiklere göre sitemize en çok ziyaretçi girişi İstanbul'dan olmaktadır. Bunu sırasıyla Adana, Kayseri ve Mersin izlemektedir. Bunun yanı sıra sitemiz Kızlörenlilerin bulunduğu Türkiye'nin birçok ilinden, Almanya'dan, Hollanda'dan, Fransa'dan ve yine Kızılörenlilerin ticari bağlantıları bulunan Çin ve Tayvan'dan ziyaretçi almaktadır.

başa dön

Kızılören ile ilgili herhangi bir düşünce veya önerinizi Forum bölümümüze üye olarak Forum sayfasında hemşerilerimiz ile paylaşabilirsiniz. Sitemizde yayınlanmasını istediğiniz konuları ise ana sayfada yer alan form yardımıyla veya kiziloren@hotmail.com mail adresi ile bize ulaştırabilirsiniz.

başa dön

Sitede Kızılören ile ilgili tüm haberler yayınlanmaktadır. Ancak sitemiz kasabamızın bazı sorunlarını da haber yaparak bu sorunları gündemde tutmaya çalışmakta, ilgilileri göreve çağırmaktadır. Bu da olumsuz haber gibi algılanmaktadır. Oysa Belediyenin kaldırım çalışması ile ilgili, derneklerin çalışmaları ile ilgili olumlu haberlerde yeteri kadar mevcuttur. Ayrıca sitemizde yazılan tüm haberler gerçektir. Dolayısıyla bu gerçeklerin siteye yansıtılması ve hemşerilerimizin bilgilerine sunulması gayet doğal ve olması gereken bir durumdur.

başa dön

uggs sko louis vuitton oslo nike sko polo ralph lauren dame louis vuitton norge oakley norge parajumpers norge oakley briller polo ralph lauren salg moncler jakke ray ban solbriller canada goose norge ray ban norge woolrich jakke parajumpers salg